پاورپوینت منابـع آلودگی مواد غذایی و بررسی نتایج آزمایشات و معاینات پزشکی متصدیان و

پاورپوینت منابـع آلودگی مواد غذایی و بررسی نتایج آزمایشات و معاینات پزشکی متصدیان و

پاورپوینت-منابـع-آلودگی-مواد-غذایی-و-بررسی-نتایج-آزمایشات-و-معاینات-پزشکی-متصدیان-ودانلود پاورپوینت در مورد منابـع آلودگی مواد غذایی و بررسی نتایج آزمایشات و معاینات پزشکی متصدیان و کارگران شاغل در مراکز تهیه و توزیع  و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی
دارای ۴۵ اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید : ۴۵ اسلاید
فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش
آماده برای :  ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی ازمتن اسلایدها :

مقدمه :
مواد غذایی یک منبع بالقوه ای برای عفونت و در معرض آلوده گی میکرواورگانیسم ها هستند  این آلوده گی در هر نقطـه ای از مسیر مـواد غـذایی از تولید کننده تا مصرف کننده ممکن است اتفاق بیفتد. مفهوم گسترده بهداشـت مواد غذایی عبارتست از بهداشت هنگام تـولید- فــرآیند- توزیع و مصرف .
هدف اولیه بهداشت مواد غذایی پیشگیری از مسمومیت های غذایـی و دیـگر بیماریـهای منتقله بـه وسیله مـواد غذایی است

INTRODUCTION :   
foodstuffs is a potential source for

infection and also it is in expose to

contamination by micro organism. 
the foodstuffs can transfer the diverse disease.

منابع آلوده گی مواد غذایی

       1- حیوانات
۲- انسان و اشیاء آلوده
۳- آب آلوده و فاضلاب
۴- باد و گرد و خاک

منابع آلوده گی مواد غذایی

۱- حیوانات
مانند جوندگان –حشرات – دام و طیور که از طرق مختلف موجب انتقال آلوده گی به مواد غذایی می گردند .
(حشرات و جوندگاندر مزارع ،انبارها، فروشگاهها، منازل به موادغذایی آسیب رسانده آنها راغیر قابل مصرف میسازند.) گاهی ممکن است آسیب به گونـه ای باشد که غـذا بـه وسیله آسیب حشرات ؤدر معرض فساد میکروبی قرار گیرد و گـاهی حشرات و جونـدگان عـامل انتقال میکروب و یا انگل به مواد غذایی هستند(مگس مـواد عذایی را بـه صورت محلول مصرف میکندو غذاهای جامد را با غدد بـزاقی حل کرده و روی مواد غـذایی مدفوع میریزد). بـنابر این بـاید  مـواد غذایی را از دسترس این مـوجودات دـور نگهداشت مثلاً مگس میتواند در مواد غذایی مرطوب پروتئینی مثل گوشت ، پنیر ، تخم مـرغ و سیب زمینی فـاسد و مـرطوب بـه تـعداد ۷۵ تا ۱۵۰ عـدد تـخم گذاری کند . در شرایط مساعد تـخم مگس بـاسرعت بـه مگس بـالغ تبدیل شده و تکثیر پیدا می کند (در عرض۲۴ ساعت). ممکن است در مدت یکسال از یک جفت مگس نر و مـاده یک میلیون مگس تولید شود .عمر متوسط هر مگس ۲۰ تا ۳۰ روز میباشد مگس می تـواند به وسیله کرک ، ترشحات دهـان و مدفوع میکروب ها را از منابع آلوده به مواد غـذایی منتقل نماید شعاع پرواز ۳-۴ کیلومتر و در صورت وزش باد و طوفان این شعاع افزایش مییابد.
راههای مبارزه بامگس:  
سه راه مبارزه با مگس وجود دارد ۱- مکانیکی ۲- شیمیایی ۳-  بیولوژیکی(ژنیتیکی)         
بهترین و مـوثرترین و بـا صرفه وبا داوامترین روش مـبارزه با مگس بهسازی محیط  یعنی جلوگیری از تماس مگس با محیطهای مناسب تخم گذاری مثل سطل زباله وجایگاههای جمع آوری و دفع و دفن زباله و …… و همچنین استفاده از کسیه های زباله در مکانهای  تولید زباله و جمع آوری ودفع مناسب  و بموقع زباله های تولیدی  وتفکیک زباله و……. 
بیماریهایی که عامل آن به وسیله مگس منتقل می شود عبارتند از :
حصبه –شبه حصبه –وبا –شبه وبا – اسهالهای خونی و معمولی –سل- تراخم و فلج اطفال.

سوسری ها:
 سوسری ها(مثل سوسک خانگی ) نیز از حشراتی هستند که باعث آلوده گی مواد  غذایی می شوند تخم سوسری
در کپسول کیتینی قرار میگیرد و تعدادآن ۸ تا ۴۲ عدد در هر کپسول میباشدکپسول در شرایط مساعد طی مراحلی تـبدیل بـه سـوسری بالغ میشود .سوسری میتواند (۴۰) روز بدون آب و ۶ ماه بدون غذا زندگی نماید . سوسری از طریق آلوده شدن به مدفوع و خلط بیماران ،عوامل بیماریهایی مثل سل – وبا- حصبه – اسهال خونی و معمولی رابه مواد غذایی منتقل مینماید.برای جلوگیری از دسترسی سوسری به مواد غذایی باید مواد غذایی را در ظروف مناسب و سر بسته و محل های غیر قابل نفوذ اینگونه حشرات نگهداری کرد .
جوندگان:
از میان جوندگان ، موش علاوه بر انتقال آلوده گی ، خسارت زیادی به مواد غذایی وارد میکند . فقط در یک سال در هندوستان مقد ار( ۳۵) میلیون تن گندم بر اثـر حمله مـوش ها نابود گردید . در کشور ما مخصوصاً در زمان جنگ تحمیلی ، موش ها خسارت زیادی به انبار های مواد غذایی ، لباس ،و ….. وارد کردند.
موشها همراه مواد غذایی و انباری از طریق کشتی ، قطار ، کامیون به سراسر جهان سفر میکنند و در سطح وسیعی از جهان پـراکنده اند . بـه علت زیرکی و تیز هـوشی مبارزه با موش ها مشکل میباشد ولی در مقابل کم آبی مقاومت کمتری نسبت به عدم دسترسی به مواد غذایی از خود نشان میدهد.

دانلود فایل

پست های مشابه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *