پاورپوینت مباحثی از نظام های سلامت و هماهنگی ( تأکید بر چالشها )

پاورپوینت مباحثی از نظام های سلامت و هماهنگی ( تأکید بر چالشها )

پاورپوینت-مباحثی-از-نظام-های-سلامت-و-هماهنگی-(-تأکید-بر-چالشها-)دانلود پاورپوینت در مورد مباحثی از نظام های سلامت و هماهنگی ( تأکید بر چالشها )
دارای ۲۴ اسلاید و با فرمت pptx و قابل ویرایش و آماده برای ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس می باشد.

تعداد اسلاید : ۲۴ اسلاید
فرمت فایل: پاورپوینت ppt و قابل ویرایش
آماده برای :  ارائه ، چاپ ، تحقیق و کنفرانس

قسمتی ازمتن اسلایدها :

مباحثی از
 نظام های سلامت و هماهنگی

( تأکید بر چالشها )

مقدمه
پس از طرح برخی مشکلات و مسائلی که در حوزه سلامت ایران وجود دارد، در انتها نگاهی به نظام مراقبت اولیه سلامت بعنوان یک استراتژی در کشورهای در حال توسعه از جمله کشور خودمان پرداخته شده است. در حوزه سلامت، علی رغم دستیابی به دست آوردها و نیز وجود ویژگیهای مثبت که حاصل برنامه ریزی و تلاش های مستمر بسیاری از افراد و سازمانها و مسئولین مختلف کشور بوده است، کماکان مشکلات متعددی وجود دارد که نیازمند برخوردی مناسب و اصولی از سوی برنامه ریزان و دست اندرکاران آن می باشد.
تردیدی وجود ندارد که شرایط و وضعیت موجود نظام سلامت آن چیزی نیست که در شأن و مناسب مردم عزیز کشورمان باشد و همچنین شکی وجود ندارد که ادامه این وضعیت نیز شرایط را نامناسب تر خواهد کرد (بویژه برای آن گروه از مردم که بدلیل فقر و محرومیت، دسترسی مناسبی به خدمات ندارند).

ضرورت دارد متناسب با نیازهای موجود ، الگو و مدل مناسبی از نظام سلامت به منظور رسیدن به اهداف نظام سلامت که حفظ و ارتقاء سلامت و نیز توسعه دسترسی و عدالت در این بخش است، طراحی و برگزیده شود. بدون داشتن چارچوب و سیستمی کارآمد و اثربخش در نظام سلامت امکان دسترسی به این اهداف وجود ندارد. جمع بندی بررسی ها و مطالعات از منابع مختلف و تجربیات گذشته در جهان و کشور خودمان نشان می دهد، با توجه به شرایط اقلیمی و اجتماعی و نیز منابع (اعم از انسانی و مالی و فیزیکی …) کشور، شکلی از نظام مراقبت اولیه سلامت، پاسخگوی بسیاری از مشکلات و معضلات یادشده خواهد بود. نظام سلامت ما همچون بسیاری از کشورهای در حال توسعه می بایستی از رویکرد درمان گرا، و تکنولوژی محور خارج گردد و از صرف منابع محدود در جهتی که پیامد اندک سلامت برای مردم دارد خودداری نماید.
در حقیقت طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع شیوه ای است در راستای جامه عمل پوشاندن به شکلی از نظام مراقبت های اولیه سلامت که     می تواند بسیاری از مشکلات و نابسامانی ها را در حوزه سلامت حل و فصل نماید . معاونت سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با عنایت به مطالب فوق برنامه ریزی و اقدامات اولیه خود را با عنایات خداوند آغاز نموده است.

دانلود فایل

پست های مشابه:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *